ComNet Bağlantılarında Oluşan Teknik Arıza

10:22 28/10/2016

Bu gün saat 10:22 itibarı ile ComNet sistem bağlantılarımızda normalde anında uygulanması gereken bazı işlemler için başarısız mesajları alınabilir. İncelemelerimiz devam etmekte olup sorun giderilince buradan bilgilendirme yapılacaktır.

** Sorun genel olarak alan adlarının çalışmasını engellememektedir. Sadece yeni değişikliklerin anında uygulanması ile alakalıdır.

Oluşan rahatsızlık için üzgünüz.


Güncelleme: 08:47 29/10/2016

Sorunun dünyadaki tüm registrarları etkilediği ve SSL protokollerinden kaynaklandığı iletilmiştir. Uluslararası yetkililer ile sorunun çözümü üzerinde çalışmalarımız devam etmektedir. Oluşan rahatsızlık için üzgünüz.


Bayi Duyurusu:

Merhaba Degerli Is Ortagimiz,
Dün saat 10 civarlarindan bu yana COMNET sistemlerinde teknik bir ariza soz konusudur. Yapilan herhangi bir islem (DNS guncellemesi, nameserver islemleri vs) her zaman oldugu gibi aninda basari ile uygulanamamaktadir.
Sorunun tespiti icin teknik ekibimiz dun sabahtan beri calismis ve sorunun COMNET sistemlerinde kullanilan SSL protokolunden kaynaklandigini tespit etmistir.

Sorun ve gelismeler hakkinda en son bilgiye asagidaki blogumuzdan ulasabilirsiniz:
http://status.alantron.com/comnet-baglantilarinda-olusan-teknik-ariza/

Saygilarimizla,

Bayi Hizmetleri
Alantron Bilisim Ltd.
bh@alantron.com
http://www.alantron.net
—————————————————————————————————————————————–
—————————————————————————————————————————————–
—————————————————————————————————————————————–


Güncelleme: 15:12 29/10/2016

COMNET sistemlerinde daha once bildirilen paket kaybi sorunu cozumlenmis ve COMNET sistemleri normal calisma moduna geri donmustur.